Küpsiste kasutamisest meie
e-keskkondades

Küpsiste kasutamisest meie
e-keskkondades

MyFitnessi veebisaidid ja e-keskkond kasutavad küpsisetehnoloogiat. Küpsiste kasutamine on vajalik normatiivaktidega reguleeritud kohustuste täitmise tagamiseks, lepingus kirjeldatud teenuste kvaliteedi tagamiseks, kohandatud ja mugavamate teenuste pakkumiseks ning turunduseesmärkidel Sinu nõusoleku saamiseks.

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis laaditakse üles ja salvestatakse kasutaja arvutisse e-keskkonnaserveri kaudu. Iga kord, kui kasutaja e-keskkonda siseneb, saadab kasutaja küpsiste info tagasi meie serverisse ning server saab kasutaja tuvastada, kontrollides kliendi saadetud küpsist. Küpsistel on erinevad eesmärgid ja kasutusiga.

Mõnda küpsist nimetatakse “seansiküpsisteks” ja need aeguvad kohe, kui kasutaja veebibrauseri sulgeb. Muid küpsiseid nimetatakse “püsiküpsisteks” ja neid säilitatakse teatud aja jooksul. Veebisaidi uuesti külastamisel loeb kasutaja veebilehitseja kõik püsiküpsised ja edastab teabe veebisaidile või üksusele, mis kasutajale vastava küpsise saatis.

Küpsiste üleslaadimise saab keelata ka brauseri seadetes. Siiski peaksid teadma, et mõnel juhul võib see aeglustada veebisaidi sirvimist või vähendada teatud veebilehtede funktsionaalsust või piirata juurdepääsu neile veebilehtedele.

 

Meie kasutatavad küpsised võib jagada järgmistesse kategooriatesse.

  • Vajalikud – Vajalikud küpsised aitavad muuta veebisaidi kasutatavaks, võimaldades põhifunktsioone, nagu lehel navigeerimine ja juurdepääs veebisaidi turvalistele osadele. See veebisait ei saa ilma nende küpsisteta korralikult töötada.
  • Eelistused – Eelistusküpsised võimaldavad veebisaidil meeles pidada teavet, mis muudab veebisaidi toimimist või välimust, näiteks Sinu valitud keelt või piirkonda, kus Sa asute.
  • Statistika – Statistikaküpsised aitavad veebisaitide omanikel mõista, kuidas külastajad veebisaitidega suhtlevad, kogudes ja esitades teavet anonüümselt. Netfit.ee kasutab Google Inc.-i Google Analyticsit, mis kasutab Sinu arvutisse salvestatud küpsiseid, et analüüsida, kuidas veebisaiti kasutate. Nende küpsiste loodud teave selle veebisaidi kasutamise kohta saadetakse Google’ile ja salvestab need USA serveritesse. Sinu IP-aadressi lühendatakse Euroopa Liidus või Euroopa Majanduspiirkonnas IP-anonüümseks muutmise abil ja seda võidakse edastada töötlemiseks ainult Ameerika Ühendriikides asuvates Google’i serverites. Google kasutab seda teavet selleks, et hinnata sinu veebisaidi kasutamist, koostada veebisaidi haldajatele aruandeid veebisaidi tegevuse kohta ning pakkuda muid veebisaidi tegevuse ja Interneti kasutamisega seotud teenuseid. Mitte mingil juhul ei seosta Google siin saadud IP-aadressi ühegi muu Google’i valduses oleva teabega. Google võib edastada seda teavet kolmandatele osapooltele, kui seadus seda nõuab või kui sellised kolmandad osapooled töötlevad teavet Google’i nimel.
  • Turundamine – Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.

 

Võime kombineerida küpsistest saadud teavet muudest allikatest, näiteks kasutatavatest teenustest, pärineva teabega.

Meie veebisait võib turunduse ja statistilistel eesmärkidel sisaldada linke kolmandate osapoolte veebisaitidele, toodetele ja teenustele, samuti sotsiaalmeedia laiendusi (nt Facebooki pistikprogrammid, Google Analytics). Meie veebisaitidel kolmandate osapoolte teenustele või kolmandate osapoolte rakendustele kohaldatakse osapoole privaatsuspoliitikat. Soovitame teil lugeda selliste üksuste privaatsuspõhimõtteid.